v Vaše =BB=

Tři, dva, jedna, jedeme!!!

Velké auto = vyšší náklady, větší starosti? Omyl! Nebo alespoň v případě dovoléné s přáteli či s rodinou to neplatí. Přesvědčili jsme se na vlastní kůži a vyzkoušeli v šesti lidech Ford Tourneo Custom při cestě na lyžovačku do rakouských Alp.

Jeli jsme na týden s takřka dvouleťákem, u kterého jsme se střídali v hlídání. Bydleli jsme v apartmánu, takže jídlo jsme nějaké vezli, zbytek dokupovali na místě. Naše obava, zda se v pohodě vejdeme do auta byla tááák zbytečná 😀 A rozhodování, zda vzít kočárek nebo sáňky taky…nakonec se vešlo obojí, lyže pro pět dospělých, věcí pro všechny na týden a jídlo. Cestou jsme mohli klidně ještě dva pasažéry naložit, protože místa v autě zbylo víc než dost!

Fotka je z cesty zpět, takže věci už nejsou v úhledných komíncích 😀

Kromě prostoru jsou super jsou zadní dveře na obou stranách. Do auta je lepší přístup, nemusíte se vzájemně přelézat apod. Sedačky jsou sklopné, takže kromě řidiče si můžou všichni ostatní při cestě pohodlně odpočinout. Co mně osobně v autě chybělo, byly sklopné stolečky z druhé strany sedadla. Jsou například i ve Ford S-Max, ale v Tourneo Custom chybí.

Co je naopak velké plus…při jízdě v autě skoro neslyšíte motor, a to jsme měli diesel. Zadní dveře se poměrně lehce otevírají a zavírají, u každých je nástupní schůdek, takže se nemusíte do auta „škrábat“. Chytře je také řešeno osvětlení interiéru auta i reproduktory. Slabinou bylo topení. Dlouho trvalo, než se vzduch ohřál i v druhé a třetí řadě sedadel, u řidiče a spolujezdce bylo zase přetopeno. V druhé řade je samostatná regulace klimatizace, ale i tak to nebylo moc platné . Možná to bylo trochu způsobeno množstvím věcí, které na podlaze a v kufru byly, nevím.  I přesto bych ale uvítala automatickou klimatizaci.

Nákladově za cestu tam a zpět (celkem cca 1 600 km) jsme se vešli do 1000 Kč na osobu včetně dálničních poplatků. To si myslím je slušná částka. Kdybychom jeli dvěma auty, vyšlo by nás to o dost dráž. A kdyby nás jelo plné auto (max lze devět lidí), dostali bychom se ještě níž. Navíc každý má v autě dostatek místa a věcí se vejde dle mého také více než do osobního auta.

A co dál? Tourneo Custom má spoustu drobných vychytávek jako háčky na bundy, stojánky na pití, roletky na oknech, vychytané přihrádky na všechny nezbytnosti, snadno zavíratelný kufr atd. atd. Za nás do něho půjdeme znovu, když bude třeba 🙂 Jasně. Je to velké auto a na běžné ježdění to úplně není. A taky proč kupovat tak velké auto, když po zbytek roku jezdíme maximálně tři, čtyři? Nekupujte, ale půjčete si ho! A kde? U nás v Trutově naproti OC Tesco – http://www.autotrutnov.cz/LokatorPobocek/1043/kontakty 🙂

Nejmladší člen posádky nechtěl jet domů, proto se tváří jako kakabus…P.S. Ten zelený balónek s námi cestoval z Rozvadova do Zell Am See a zpět domů, kde vydržel ještě další dva týdny 😀

 

Vaše =BB=