v Vaše =BB=

„To řídí určitě ženská!“

Trojúhelník ženy X muži X auta. Od pradávna impuls k hádkám, vtipům, škádlení…snad každá ženská se s tím někdy setkala. Sedíte si za volantem, v klidu řídíte, snažíte se dodržovat pravidla silničního provozu. Nikdo nejsme neomylní, takže ani řízení auta není bezchybné. U žen ani u mužů, i když oni to neradi přiznávají 🙂 A co se nestane! Při sebemenším zaváhání, malé chybičce už na Vás ostatní ukazují, rozhazují rukama, co že to vlastně děláte??? Zbláznila jste se? Jak to parkujete? Ježíši, to tu vážně chcete takhle stát? Nejednou se mi to stalo. O to víc, že jsem blondýna 🙂

No a co neudělá většina žen po tom všem? Začne zmatkovat a udělá další nečekané manévry. To samozřejmě rozohní okolní řidiče ještě více. A roztáčí se začarovaný kruh, ze kterého v mnoha případech odchází žena jako neschopná řidička. A závěr? Ženy za volant nepatří!

…aby bylo jasno. Jsem matka na mateřské, čerstvá třicátnice, matka jednoletého synka. Bydlíme na vesnici, do města to máme autem asi šest kilometrů, autobus jezdí v týdnu každou hodinu, na vlak to máme pěšky asi dvacet minut chůze.

Přiznám se, nejsem zarytá příznivkyně veřejné hromadné dopravy (VHD). Po tom, co jsem úspěšně složila autoškolu, dopravní prostředky veřejné hromadné dopravy se postupně stávaly čím dál méně pohodlné a moje „zadnice“ se stávala pohodlnější. Takže postupně jsem přešla na jízdu VHD asi tak třikrát ročně. A po nástupu na mateřskou? Jela jsem poprvé autobusem z pátečního vínka s kamarádkou. A to vám byl zážitek 🙂 Málem jsem zapomněla vystoupit!

Se synem jsem jinak než autem zatím nejela, ale je mi jasné, že jízda vláčkem nebo busíkem nás nemine. Ale co bychom pro naše zlatíčka neudělali? O tom všem a dalším Vám chci vyprávět. Budeme se tu potkávat, co myslíte?

Vaše =BB=